Bilgisayar Onarım ve Tamiri
Teknik Servisimizde her marka masaüstü ve dizüstü bilgisayar parça değişimi, tamir ve onarımı garantili olarak yapılmaktadır.
BLOG YAZILARI
Ücretsiz Arıza Tespiti
Teknik Servisimize gelen her bilgisayar bildirilen arızaları dışında olası arızaları da ücretsiz olarak tespit edilmektedir.
BLOG YAZILARI
Previous slide
Next slide

Masaüstü ve Dizüstü (Laptop) Bilgisayar Tamir, Bakım ve Onarımı

Bilgisayar Onarım ve Tamirinde garantili ve kaliteli hizmet.

Teknik servisimizde her marka ve model Masaüstü ve Dizüstü bilgisayar onarım ve bakımı, donanım parça değişimi ve Windows işletim sistemi yükleme, PC toplama ve kurulum, kapasite arttırımı (upgrate), Bilgisayar anakart tamiri, dizüstü bilgisayar ekran tamir ve değişimi, dizüstü bilgisayar pil (batarya) değişimi, dizüstü bilgisayar adaptör tamiri, dizüstü bilgisayar klavye ve Touchpad tamir hizmetlerini güvenli, garantili ve kaliteli hizmet anlayışı ile sunmaktayız.

Onarım ve Tamir hizmeti verdiğimiz Masaüstü ve Dizüstü bilgisayar markaları;

Her marka veya toplama masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar tamir bakım ve onarımını gerçekleştirdiğimiz teknik servisimizde, en sık tamir ve onarımını gerçekleştirdiğimiz markalar; Toplama Kasalı PC, Acer, Asus, Compaq, HP, Lenovo ve Huawei.

Bilgisayarlarınızın elektrik şebekesindeki dalgalanmalardan ve kesintilerden etkilenmemesi için UPS kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Eski UPS cihazlarınız varsa UPS tamircisi arıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

masaüstü ve dizüstü bilgisayar tamir ve onarımında

orjinal parça || kalitelik işçilik || Garanti
1 %

En sık rastlanan Bilgisayar arızaları ve çözümleri

Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayar Onarım Tamir ve Montajı PC Toplama

İşlemci arızaları

İşlemcilerin arızalanması için bir çok neden vardır. En bilinen arızalar amatörce uygulanan termal macun uygulaması sonrasında meydana gelen arızalardır. Yanlış yapılan uygulama ile işlemci siz farketmeden sürekli yüksek ısıyla çalışır ve zaman içinde bozulur. Overclock, kalitesiz termal macun kullanımı, yanlış seçilen güç kaynağı ve yanlış fan seçimleri de işlemci arızalarına yol açacaktır.

soket arızaları

Bilgisayarınızın güç soketlerinde meydana kırılma, yanma ve lehim çatlağı gibi arızalar neticesinde bilgisayara güç gelmeme durumlarıdır. Bu durumlarda kısa devre olmaması için güç soketlerini kullanmayın. Arızalı güç soketlerinizin tamiri veya değişimi ile sorun giderilir.

chipset arızaları

Chipset arızaları genellikle aşırı ısınma ve fanların yeterince iyi çalışmaması veya arızası nedeniyle meydana gelir. Toz, diğer bir etkendir. Kullanım şeklinize dikkat etmeniz ve periyodik temizlik ile chipset sorunlarından kurtulabilirsiniz. Chipset arıza tespiti uzmanlık gerektirir. Çözüm için servisimize başvurun.

ekran kartı arızaları

Görüntüde karışıklık ve donma-kilitlenme yaşanması ekran kartı arızasının en belirgin göstergeleridir. Ekran kartı slotunda meydana gelen arızalarda ekran kartınızda sorun olmasa bile görüntü alamamanıza neden olabilir. Ekran kartınızın ışırı ısınması, soğutucu fanların yeterince iyi çalışmaması durumlarında da ekran kartı arızaları oluşabilir.

İşletim sistemi sorunları

İşletim sistemi arızaları genellikle virüslerden kaynaklanır. Bu durumlarda veri kaybı yaşama ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle tüm müşterilerimize bir güvenlik yazılımı kullanmalarını kesinlik önermekteyiz. Sistemin BIOS yazılımı zarar görmemişse işletim sistemi arızaları çok masraflı olmaz.

klavye ve touchpad arızaları

Klavye ve touchpad arızaları genellikle sıvı teması ve kullanım şekli nedeniyle ortaya çıkar ve bazı tuşlarda zaman içinde basma sorunları oluşur. Bu durumlarda klavye ve touchpad ünitelerinin değiştirilmesi gerekir.

RAM arızaları

RAM arıza durumlarında bilgisayarınızda beliren arızalar; Bilgisayarınız açılır fakat görüntü gelmez, mavi ekran hatası, görüntü bozulması, bellek read hatası şeklinde ortaya çıkar. Bu arızalar RAM kaynaklı olabileceği gibi , RAM slotlarından da kaynaklanabilir. RAM frekans uyumsuzluğu da arızalara neden olabilir. Çözüm için servisimize başvurun.

adaptör ve power supply arızaları

Adaptör cihazında veya Power Suply ünitesinde meydana gelen arızalarda ani kapanmalar yaşanır, piliniz şarj olmaz ve bir süre sonra amper çökmesi nedeniyle arıza kalıcı hale gelerek bilgisayarınız çalışmaz. Bu durumda adaptör cihazanın veya power suply ünitesinin tamiri veya değişimi ile sorun çözülebilir.

batarya arızaları

Dizüstü bilgisayarlarda görülen batarya arızaları genellikle yanlış kullanım, kısa devre veya ömürlerinin sonuna gelmesiyle baş gösterir. Bu durumlarda batarya şarj olmaz, şarj olsa bile yeteri süre güç sağlamaz hale gelir. Çözüm çoğunlukla yeni bir batarya ile sağlanır. Bazı durumlarda bataryanın dolum yapmaması adaptör veya anakarttan da kaynaklanabilir.

Anakart arızaları

Klavye, mouse gibi cihazları bağladığınızda tanımama veya sık sık kopmalar yaşanması, bilgisayarınızın daha yavaş açılmaya başlaması, ekran kartı anakart üzerinde olan modellerde ekranda çizgi ve boşluklar oluşması, yanık kokusu olması durumlarda ve anakart üzerindeki kapasitörlerde şişme ve akma görünüyorsa anakartınız bozulmaya başlamış demektir. Anakart sorunlarının tespiti uzmanlık gerektirir ve her belirti anakarttan kaynaklanmayabilir.

Dizüstü lcd ekran arızaları

Dizüstü bilgisayarların lcd ekranlarında görülen arızalar genel olarak ölü piksel, lcd ekran şerit / filmlerinde meydana gelen kopmalardan kaynaklanan görüntü kayıpları, lcd ekranın bulanıklaşması, hiç görüntü gelmemesi, liquid crystal dağılması, floresan arızası şeklinde ortaya çıkar. Liquid Crystal dağılması durumunda Lcd ekranın tümüyle değişmesi söz konusuyken diğer arızaların tamir ve onarımı mümkündür. Çözüm için servisimize başvurun.

Bilgisayar Onarım ve Tamir Fiyatları

Dizüstü - Laptop Bilgisayar Tamiri ve Onarım
Tabloda Masaüstü PC ve Dizüstü Bilgisayar Marka ve Modellerine ait parçaların tamir/değişim fiyatlarına yer verilmiştir. Bilgisayarınızın marka ve modeline göre güncel onarım ve tamir fiyat bilgisini teyit etmek için lütfen yandaki hızlı formu doldurun. Müşteri Temsilcimiz sizinle iletişime geçerek güncel fiyat bilgisini size iletecektir.

Hizmetlerimiz

Ücretsiz Kurye

Şimdilik Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Eyüp ilçelerinden ücretsiz kurye ile teslim alıyoruz.

yıllık bakım anlaşması

Ofis cihazlarınızın kesintisiz çalışması için “Yıllık Bakım Anlaşması” ile sürekli destek.

servis süreçleri

formu doldurun

Onarım Talep Formunu doldurarak iletişim ve cihaz bilgilerini tarafımıza ulaştırın.

fiyat bilgisi

Cihazınızın bildirdiğiniz arızasına göre yaklaşık olarak fiyat bilgisini müşteri temsilcimiz size bildirsin.

cihaz gönderimi

Tam olarak fiyat bilgisini aldıktan sonra dilerseniz Ücretsiz* kurye ile cihazınızı biz teslim alalım.

kapsamlı arıza tespiti

Cihazınızın mevcut ve olası tespit edilen arızaları tarafınıza fiyat bilgisi ile birlikte bildirilir.

fiyat ve onarım onayı

Fiyat bilgisi sonrası onayınız ardından cihazınızın onarımı gerçekleştirilir.

ödeme

Cihazınızın onarımı ardından ödemesini Nakit, Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile gerçekleştirin.

teslim

Ödemesi gerçekleşen cihazınız tercih edilen teslim kanalıyla tarafınıza teslim edilir.

sık sorulan sorular

Yapmanız gereken tek şey yandaki Onarım Talep Formuna iletişim bilgilerinizi ve açıklama kısmına Cihazınızın Marka – Model ve Arızasıyla ilgili şikayetlerinizi yazarak formu tarafımıza göndermek.

Onarım Talep Formuna iletişim bilgilerinizi ve bilgisayarınızın Marka – Model ve Arıza bilgilerini hızlıca girip formu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizi arayarak fiyat bilgisini verecektir.

Evet. Ama şimdilik Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Eyüp ilçelerinde bu hizmeti sunuyoruz.
Evet. Tüm parça ve işlemlere 6 ay garanti vermekteyiz.
İlk 30 dakika içerisinde şikayet ettiğiniz arızanın kaynağını tespit ediyoruz.
Tarafınıza verilen onarım fiyat bilgisinde yer alan ücreti Mağazada Nakit veya Kredi Kartı ile ödeyebilirsiniz. İstanbul dışından kargo ile gönderilen cihazların onarım ve tamir ücretlerini Havale veya EFT olarak yapabilirsiniz. Cihazınız tarafınıza onarılmış olarak kargo ile gönderilmeden önce ödemeyi gerçekleştirmiş olmanız gerektiğini unutmayınız.

Evet. Türkiyenin her yerinden Teknik Servisimize Arızalı Bilgisayarlarınızı YURTİÇİ KARGO aracılığı ile ÜCRETSİZ olarak gönderebilirsiniz.

Arızalı Bilgisayarınızı Türkiye’nin her yerinden ücretsiz olarak YURTİÇİ KARGO firmasından COS-5968 kampanya kodu ile kargolayabilirsiniz.

Arızalı bilgisayarınızı kargoya vermeden önce mutlaka hasar görmeyecek şekilde özenle paketleyin. Kargo firmasına arızalı bilgisayar gönderimi yaptığınızı bildirin.

Basit arızalar 2 saat içerisinde giderilmektedir. Daha kapsamlı arızalar 24 ila 48 saat arasında zaman alabilmektedir.
Masaüstü ve Dizüstü Laptop Bilgisayar Tamiri ve Onarımı

Onarım Talep Formu

[mo_verify_phone]

    *Randevu oluşturmak tamamen ücretsizdir.
    *Form üzerinden bilgilerinizi doldurduktan sonra yetkili personel sizinle iletişime geçecektir.
    *Ücret, onarım süreci sonrasında ödenir.