UPS Tamiri ve Onarımında Hız ve Kalite
Teknik Servisimize gelen her UPS cihazının bildirilen arızaları dışında olası arızaları da ücretsiz olarak tespit edilmektedir.
blog yazıları
Ücretsiz UPS Arıza Tespiti
Teknik Servisimize gelen her UPS cihazının bildirilen arızaları dışında olası arızaları da ücretsiz olarak tespit edilmektedir.
blog yazıları
Previous slide
Next slide

UPS Tamiri ve Onarımında Kalite, Hız ve Garanti

UPS Tamirinde uzmanlık ve kaliteli hizmet.

UPS tamiri ve onarımında uzmanlık ve kaliteli hizmet sunan Teknik servisimizde her marka ve model UPS tamiri ve koruyucu bakımı, UPS Akü değişimi, UPS Fan değişimi, UPS Kondansatör değişimi, UPS Devre Kartı değişimi, UPS Kapasitör değişimi, UPS Kontrol Paneli değişim hizmetlerini güvenli, garantili ve kaliteli hizmet anlayışı ile sunmaktayız.

Onarım ve Tamir hizmeti verdiğimiz UPS - Güç Kaynağı markaları;

UPS cihazları periyodik bakım ve takip gerektiren cihazlardır. Her marka UPS tamir bakım ve onarımını gerçekleştirdiğimiz teknik servisimizde, en sık tamir ve onarımını gerçekleştirdiğimiz markalar; Tunçmatik, Makelsan, Powercom, Powerup, Emerson, Trust, Dexter, Huawei ve Inform.

ups tamir ve onarımında

orjinal parça || kalitelik işçilik || Garanti
1 %

En sık rastlanan UPS arızaları

UPS - Güç Kaynağı Tamiri ve Onarımı - Arıza Tespit Aşaması

UPS Şase kaçağı

UPS şasesine dokunulduğunda çarpma durumudur. Topraklama hattı yetersiz veya bağlantıda kopukluk olabilir. Nötr arası ölçüm yapılmalı, bağlantı kontrol edilerek sağlamlaştırılmalıdır.

ups gürültüsü çok fazla

Soğutma fanı arızası veya aşırı yük nedeniyle UPS cihazları çok fazla gürültü çıkarabilir. Uzun süreli elektrik kesilmelerinden sonra da çalışırken belli bir süre fazla gürültü çıkarabilir. Akü şarjı seviyesi arttıkça gürültü azalacaktır. Fan ve güç değerleri kontrol edilmelidir.

ups'de çalışma belirtisi yok

UPS cihazının sigortaları kapalı olabilir. Sigortaları kontrol edin. Arıza devam ediyorsa servisimizi arayın.

elektrik gidince ups kapanıyor

Elektrikler gittiğinde 1 dk. sonra UPS cihazının kapanması, akülerin ömrünün bittiğine ve değiştirilmesi gerektiğine işarettir.

ups sigortası sürekli atıyor

Elektrik gidip geldiğinde UPS giriş tesisat sigortasının sürekli atıyor olması, sigorta değerinin UPS gücüne uygun olmamasından kaynaklanabilir. Sigorta değerleri kontrol edilip uygun sigorta takılmalıdır.

ups kontrol panelinde görüntü yok

UPS şebekeden gürültü kapma durumunda meydana gelen bir arızadır. Bağlı sistemleri çıkarıp, UPS cihazını ön panelden kapatın. Sigortaları kapatın. Bu işlemleri tersten uygulayarak cihazı tekrar çalıştırın. Arıza devam ediyorsa servisimizi arayın.

ups'den koku gelmesi

Kablolarda aşırı ısınma, trafolarda ısıdan dolayı vernik kokusunun ortaya çıkması veya Akülerde sızma neticesinde koku oluşabilir.

UPS Gürültü azaltma

Kaliteli fan tercihi ile UPS cihazınızın gürültüsünü azaltmak mümkün.

UPS Tamir ve Onarım Fiyatları

UPS - Güç Kaynağı Tamiri ve Onarımı
Tabloda UPS cihazlarına ait tamir, onarım ve parça değişim fiyatlarına yer verilmiştir. Güncel onarım ve tamir fiyat bilgisini teyit etmek için UPS cihazınızın marka, model, güç ve arıza bilgilerini yandaki hızlı forma girerek bize gönderin. Müşteri Temsilcimiz sizinle iletişime geçerek güncel fiyat bilgisini size iletecektir.

Hizmetlerimiz

Ücretsiz Kurye

Şimdilik Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Eyüp ilçelerinden ücretsiz kurye ile teslim alıyoruz.

yıllık bakım anlaşması

Ofis cihazlarınızın kesintisiz çalışması için “Yıllık Bakım Anlaşması” ile sürekli destek.

Servis Süreçleri

formu doldurun

Onarım Talep Formunu doldurarak iletişim ve cihaz bilgilerini tarafımıza ulaştırın.

fiyat bilgisi

Cihazınızın bildirdiğiniz arızasına göre yaklaşık olarak fiyat bilgisini müşteri temsilcimiz size bildirsin.

cihaz gönderimi

Tam olarak fiyat bilgisini aldıktan sonra dilerseniz Ücretsiz* kurye ile cihazınızı biz teslim alalım.

kapsamlı arıza tespiti

Cihazınızın mevcut ve olası tespit edilen arızaları tarafınıza fiyat bilgisi ile birlikte bildirilir.

fiyat ve onarım onayı

Fiyat bilgisi sonrası onayınız ardından cihazınızın onarımı gerçekleştirilir.

ödeme

Cihazınızın onarımı ardından ödemesini Nakit, Kredi Kartı veya Banka Havalesi ile gerçekleştirin.

teslim

Ödemesi gerçekleşen cihazınız tercih edilen teslim kanalıyla tarafınıza teslim edilir.

Sık Sorulan Sorular

1- UPS üzerinden beslenecek cihazların toplam tüketim güçlerini VA cinsinden hesaplayın.

2- UPS türünü belirleyin. On-Line, Off-line ve Line-Interactive olmak üzere 3 tür UPS çeşidi bulunmaktadır. Tavsiyemiz On-Line UPS çeşididir.

3- Marka ve modeli belirleyin. Teknik servisi ve Garantisi olan bilinen markaları tercih edin.

Basitçe şu şekilde yapabilirsiniz (On-Line UPS türü için):
Öncelikle, cihazların güç tüketimleri WATT (Gerçek Güç) cinsinden verilirken;
UPS cihazların maksimum çıkışları VA (Görünürdeki Güç) cinsinden verilir.

1- Önce UPS üzerinden beslenecek cihaz sayısını belirleyin ve ardından cihazların üzerinde yer alan teknik etiketlerden maksimum tüketim değerini öğrenin (WATT cinsinden).

3- WATT değerini VA değerine dönüştürün. Bunun için WATT değerini CosQ değerine bölmeniz gerekiyor.
Normalde bu değeri ortalama olarak 0,95’dir. Ancak 0,65 ile 0,80 arasında bir değerden hesaplamanızı öneririz. Böylece ileride olası eklenecek cihazlar için de opsiyon tanımış olursunuz.

Diyelim ki; Cihazlarınızın toplam watt gücü 1000 watt /0,80 = 800 VA’lik bir UPS cihazına ihtiyacınız var demektir.

4- Her zaman ihtiyacınız olan kaynağın %30 fazlasını almanızı öneririz. Örneğimizden yola çıkarsak 800 VA X 1,30 = 1040 VA’lik bir UPS cihazı işinizi görecektir.

Yapmanız gereken tek şey yandaki Onarım Talep Formuna iletişim bilgilerinizi ve açıklama kısmına UPS cihazınızın Marka – Model – Güç ve Arızasıyla ilgili şikayetlerinizi yazarak formu tarafımıza göndermek.

Evet. Tüm parça ve işlemlere 6 ay garanti vermekteyiz.

Onarım Talep Formuna iletişim bilgilerinizi ve UPS cihazınızın Marka – Model – Güç ve Arıza bilgilerini hızlıca girip formu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizi arayarak fiyat bilgisini verecektir.

Evet. Ama şimdilik Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Eyüp ilçelerinde bu hizmeti sunuyoruz.

İlk 30 dakika içerisinde şikayet ettiğiniz arızanın kaynağını tespit ediyoruz.

Online Kesintisiz Güç Kaynağı: Gerilim kesilmeleri, gerilim bozulmaları, aşırı yüklenmeler gibi durumlar bu cihaz ile engellenebilir. Sürekli olarak bir besleme sağlar. Fiyat olarak en pahalı olan tür olsa da en çok tercih edilendir.

Offline Kesintisiz Güç Kaynağı: Bu cihazlarda regülasyon bulunmaz. Şebekeyi bağlı cihazlara direkt olarak verirler. Tercih edilmeyen bir türdür.

Line-Interactive Kesintisiz Güç Kaynağı: On-line güç kaynaklarının pahalı olması, off-line güç kaynaklarının güvenilir olmaması sebebiyle line-interactive kesintisiz güç kaynağı da en çok tercih edilen cihazlardır. Cihazda regülasyon bulunmaktadır. Şebekeyi yüke direkt olarak vermez ve bir düzeltme ile aktarma yapar.
 
Tavsiyemiz, bütçeniz dahilinde öncelikle On-Line UPS türüdür. Kısıtlı bütçeniz varsa Line-Interactive UPS tercih edebilirsiniz.

Bir örnekle açıklarsak; Cihazlarınızın toplam gücü 1000 Watt olsun. Alacağınız UPS 1000 / 0,80 = 800 VA.

Toplam 2 adet 9 Ah, 12 V değerinde akü barındırdığını varsayalım.

O halde hesap şöyle olacaktır: 2(akü sayısı) x 12 (V) x 9 (Ah)  =  216 Vah / 1000 VA = 0,216 x 60dk = 12 dk olarak bulunur. (Maksimum)

Basit arızalar 2 saat içerisinde giderilmektedir. Daha kapsamlı arızalar 24 ila 48 saat arasında zaman alabilmektedir.
Tarafınıza verilen onarım fiyat bilgisinde yer alan ücreti Mağazada Nakit veya Kredi Kartı ile ödeyebilirsiniz. İstanbul dışından kargo ile gönderilen cihazların onarım ve tamir ücretlerini Havale veya EFT olarak yapabilirsiniz. Cihazınız tarafınıza onarılmış olarak kargo ile gönderilmeden önce ödemeyi gerçekleştirmiş olmanız gerektiğini unutmayınız.

Evet. Türkiyenin her yerinden Teknik Servisimize arızalı UPS cihazınızı YURTİÇİ KARGO aracılığı ile ÜCRETSİZ olarak gönderebilirsiniz.

Arızalı UPS cihazınızı Türkiye’nin her yerinden ücretsiz olarak YURTİÇİ KARGO firmasından COS-5968 kampanya kodu ile kargolayabilirsiniz.

Arızalı UPS cihazınızı kargoya vermeden önce mutlaka hasar görmeyecek şekilde özenle paketleyin. Kargo firmasına arızalı UPS cihazı gönderimi yaptığınızı bildirin.

UPS Güç Kaynağı Tamiri ve Onarımı

Onarım Talep Formu

[wc_request_quote_form]

* Randevu oluşturmak tamamen ücretsizdir.
* Form üzerinden bilgilerinizi doldurduktan sonra yetkili personel sizinle iletişime geçecektir.
* Ücret, onarım süreci sonrasında ödenir.
* Bu formu doldurarak KVKK kapsamında kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili sözleşme hükmülerimizi kabul etmiş olursunuz. Sözleşme ayrıntılarını görmek için buraya tıklayın.